پروسه جوش سر به سر میلگرد

پروسه جوش سر به سر میلگرد

پروسه جوش سر به سر میلگرد که توسط گروه صنعتی کیهان ابزار مبنا به وسیله دستگاه فورجینگ اسکای بوش انجام می‌گیرد، یک پروسه سریع با نتیجه مطلوب می‌باشد. گروه صنعتی کیهان ابزار مبنا، فورجینگ میلگرد ها را در سراسر ایران با دستگاه فورجینگ تمام آلمانی، با مناسب ترین هزینه انجام می‌دهد.

پروسه جوش سر به سر میلگرد، یک پروسه برای افزایش مقاومت میلگرد ها و نتیجه مطلوب کیفیت کنترل آن ها می‌باشد که توسط دستگاه تمام اتوماتیک اسکای بوش صورت می‌گیرد. جوش سر به سر میلگرد، باعث می‌شود مقاومت و استحکام میلگرد ها به گونه‌ای باشد که برای استفاده در سازه های بتنی، فونداسیون و ساختمان سازی، مناسب شوند و امنیت سازه را بهبود بخشند.

نحوه اجرای پروسه جوش سر به سر میلگرد

برای اجرای پروسه جوش سر به سر میلگرد، دو مخزن حاوی گاز های استیلن و اکسیژن نیاز می‌باشد که با سوخته شدن در مشعل، حرارت لازم برای خمیری شدن سر به سر میلگرد ها را تامین کنند. میلگرد ها به وسیله گیره های مخصوص در مقابل یکدیگر قرار گرفته و سر به سر آن ها توسط مشعل حرارت می‌بیند. حرارت دهی تا زمانی که انرژی فعالسازی در سر به سر میلگرد ها آزاد شود و برای پیوند مولکولی آماده شوند، ادامه پیدا می‌کند. سر به سر میلگرد ها که به صورت خمیری در آمده‌اند، با وارد کردن فشار هیدرولیکی لازم، به یکدیگر جوش خورده و فورج می‌شوند.

مزایای پروسه جوش سر به سر میلگرد

پروسه جوش سر به سر میلگرد، دارای مزایای بسیاری است که از جمله آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
سرعت انجام پروسه جوش سر به سر میلگرد نسبت به دیگر روش های موجود برای جوشکاری میلگرد ها، بسیار سریع تر بوده و به زمان کمتری احتیاج دارد.

میزان ایجاد ضایعات و دور ریز میلگرد ها نسبت به دیگر روش ها، بسیار کمتر بوده و قابلیت بازیافت و استفاده مجدد را دارند.
حجم محل اتصال میلگرد ها نسبت به حجم قسمت های دیگر میلگرد، حجیم تر نمی‌باشد و وزن میلگرد را سنگین نمی‌کند؛ وزن سبک میلگرد برای بتن ریزی مناسب می‌باشد.

مقاومت و استحکام میلگرد های فورج شده با دستگاه اسکای بوش تحت لیسانس آلمان بسیار بالا بوده و نسبت به روش های دیگر، کیفیت بالاتری دارد.
دستگاه جوش فورجینگ اسکای بوش که برای فورج سر به سر میلگرد ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، به صورت تمام اتوماتیک فرآیند فورجینگ را انجام می‌دهد و قابلیت کنترل از راه دور را دارد.