اجرای فورجینگ سر به سر میلگرد

اجرای فورجینگ سر به سر میلگرد

اجرای فورجینگ سر به سر میلگرد، توسط گروه صنعتی کیهان ابزار مبنا در تمامی نقاط کشور با مناسب ترین قیمت صورت می‌گیرد. اجرای فورجینگ سر به سر میلگرد، به این دلیل است که مقاومت سازه ها را افزایش میدهد و ایمنی را بالا میبرد. از طرف دیگر می‌توان گفت که از نظر اقتصادی، به صرفه بوده و هزینه زیادی ندارد.

در ساختمان سازی، اجرای فورجینگ سر به سر میلگرد می‌تواند استحکام اسکلت بندی ساختمان را بهبود بخشد و در برابر عوامل محیطی مانند سیل و زلزله، مقاوم کند. اجرای فورجینگ سر به سر میلگرد، به کشور کانادا بر می‌گردد که پس از آن در کشور هایی مانند آمریکا و ژاپن، گسترش یافته است. اما در ایران، اجرای فورجینگ سر به سر میلگرد اولین بار به منظور ساخت راه آهن، در دهه ۱۳۵۰ صورت گرفت.

مزایای اجرای فورجینگ سر به سر میلگرد

برای جوشکاری میلگرد ها، روش های دیگری علاوه بر فورجینگ سر به سر میلگرد وجود دارد که دارای معایبی مانند: هزینه بالا، نیاز به زمان بیشتر اجرا، عدم استحکام و مقاومت در محل اتصال و …، هستند.

اما فورجینگ سر به سر میلگرد، فاقد معایب ذکر شده بوده و دارای مزایایی نظیر: سرعت بالای اجرای فورجینگ، هزینه کم، مقاومت و استحکام بالا در محل اتصال، عدم نیاز به مواد اضافی برای اتصال سر به سر میلگرد ها، عدم ایجاد حجم مازاد در محل اتصال سر به سر میلگرد ها و افزایش وزن آن، عدم به وجود آمدن ضایعات بیش از حد میلگرد ها حین جوشکاری، امکان استفاده دوباره از ضایعات میلگرد ها برای اجرای فورجینگ سر به سر میلگرد، سادگی کار با دستگاه فورجینگ سر به سر میلگرد ، دسترسی آسان و …، می‌باشد.

نحوه اجرای فورجینگ سر به سر میلگرد

برای پاکسازی سر میلگرد ها، ابتدا سطح آن ها را به وسیله دستگاه، برش می‌دهند و یک دست می‌کنند، سپس میلگرد ها را به وسیله گیره، مقابل یکدیگر قرار می‌دهند و توسط مشعل حرارت می‌دهند، حرارت دهی تا زمان رسیدن سر میلگرد ها به نقطه پایین تر از نقطه ذوب ادامه یافته و پس از پلاستیکی شدن این نواحی، حرارت دهی متوقف می‌گردد.

حرارتی که برای آماده سازی میلگرد ها در اجرای فورجینگ سر به سر میلگرد به میلگرد ها داده می‌شود، حاصل سوخت گاز اکسیژن و گاز سوختنی استیلن می‌باشد، به گونه ای که ترکیب این گاز ها در مشعل صورت می‌گیرد و حرارت را در مشعل فعال می‌کند، سر میلگرد ها پس از حرارت یافتن، با فشار توسط پیوند مولکولی به یکدیگر متصل شده و جوش می‌خورند، در نهایت میلگرد ها پس از سرد شدن، مقاوم شده و آماده برای استفاده در ساخت و ساز می‌شوند.