دستگاه جوش فورجینگ

دستگاه جوش فورجینگ میلگرد

دستگاه جوش فورجینگ میلگرد، دستگاهی است که توسط آن سر به سر میلگرد ها به یکدیگر جوش خورده و پیوند مولکولی برقرار می‌کنند. دستگاه جوش فورجینگ میلگرداستاندارد با بالاترین کارایی و مناسب ترین قیمت، در گروه صنعتی ما به فروش می‌رسد. دستگاه جوش فورجینگ میلگرد، سر به سر میلگرد ها را توسط دستگاه های برش، دستگاه حرارت دهی و دستگاه اعمال فشار، به یکدیگر جوش می‌دهد و آن ها را برای استفاده در ساخت و ساز آماده می‌کند. دستگاه جوش فورجینگ، از قطعاتی تشکیل شده است که مجموعه آن ها در کنار یکدیگر، دستگاه جوش فورجینگ را به منظور جوش سر به سر میلگرد ها تشکیل می‌دهند.

اجزای دستگاه جوش فورجینگ میلگرد

دستگاه برش سرد

دستگاه برش سرد، یکی از اجزای دستگاه جوش فورجینگ میلگردمی‌باشد که وظیفه صافکاری و یکدست سازی سطح میلگرد ها را به منظور جوشکاری سر به سر میلگرد، بر عهده دارد. برشکاری در دستگاه جوش فورجینگ، به منظور پاکسازی سطح میلگرد ها از هر گونه عیب، مانند خوردگی، اکسید شدگی، زنگ زدگی و …، و آلودگی، صورت می‌گیرد؛ چرا که هرگونه عیب و آلودگی می‌تواند باعث ایجاد ناخالصی در محل اتصال میلگرد ها و در نهایت عدم مقاومت کافی میلگرد شود.

گیره های نگهدارنده

گیره های نگهدارنده، گیره هایی هستند که دو سر دو میلگرد را در مقابل یکدیگر قرار داده و آن ها را برای اعمال حرارت و فشار، آماده می‌‌کند.

مخازن گازی

برای ایجاد حرارت و شعله به منظور خمیری کردن سر به سر میلگرد ها، به دو گاز استیلن و اکسیژن نیاز است. دو گاز استیلن و اکسیژن در دستگاه فورجینگ میلگرد، هر کدام به صورت جداگانه در یک مخزن نگهداری می‌شوند و حین نیاز برای ترکیب آن ها، از طریق لوله های متصل به مخازن، خارج می‌شوند. خروج گازها از مخازن گازی، توسط شیر های موجود روی مخزن ها کنترل می‌شود.

دستگاه اعمال حرارت

دستگاه اعمال حرارت یا مشعل، دستگاهی است که حرارت لازم برای حرارت دهی سر به سر میلگرد ها را از طریق سوخت گاز اکسیژن و استیلن فراهم کرده و به سر میلگرد ها اعمال می‌کند. عملیات حرارت دهی با مشعل تا زمانی که مولکول های فعال سازی سر به سر میلگرد ها آزاد و آماده برای جوش خوردن به یکدیگر شوند، ادامه پیدا می‌کند، البته حرارت دهی به ذوب کامل نمی‌رسد. بر روی مشعل، شعله های یک طرفه ای تعبیه شده است که از برگشت گاز استیلن و اکسیژن به مخزن جلوگیری کرده و امنیت را بالا میبرند.

دستگاه اعمال فشار

دستگاه اعمال فشار، دستگاهی است که با اتصال سیلندر هیدرولیک حاوی مخزن فشار و روغن به پمپ هیدرولیک و پمپاژ فشار روغن به آن، نیروی لازم برای جوش خوردن سر به سر میلگرد ها را به آن ها اعمال می‌کند.